Sport

Aerostar o gură de aer, ACS Poli în derivă!

Ieri a avut loc etapa cu numărul 34 a ligii a II-a de fotbal în care Aerostarul, proaspăt rămasă fără antrenorul Florin Bratu a întâlnit echipa timisoareană ACS Poli. Un început bun al partidei ce a adus primul gol şi singurul dealtfel al partidei, cel al lui Cătălin Vraciu în minutul 3, a făcut ca echipa băcăuană să poată duce meciul până la final cu încredere. În cea de-a doua repriză ambele echipe au avut ocazia de a înscrie însă rezultatul a rămas 1-0 pentru băcăuani.

Aerostar Bacău a adunat 35 de puncte după etapa a 34-a şi rămâne pe locul 17, dar s-a apropiat de următoarele două clasate, Energeticianul şi Pandurii. Miercuri, băcăuanii joacă pe terenul UTA-ei, de la ora 18:00. ACS Poli rămâne cu 26 puncte pe locul 18, departe de băcăuani şi s-ar putea salva doar cu retrageri în grup ale altor echipe, în vară. Runda viitoare primesc vizita celor de la FC Argeş, miercuri, de la ora 18:00.